Історія створення
міжшкільного навчально-виробничого комбінату в с.Горінчево
Горінчівський МНВК був створений у 1977 році, коли в державі йшло реформування освіти з орієнтацією і акцентом на трудове виховання підростаючого покоління. Постанова Ради Міністрів СРСР від 23 серпня 1974 року "Про організацію міжшкільних навчально-виробничих комбінатів трудового навчання і професійної орієнтації учнів" передбачала широку професійну орієнтацію старшокласників та створення належної матеріально-технічної бази для оволодіння учнями загальноосвітніх шкіл цілим переліком робітничих професій з присвоєнням їм відповідної кваліфікації. Такі умови за дуже короткий час були створені колективом педагогів-ентузіастів при підтримці базових підприємств на базі приміщень Горінчівської середньої школи, яка розташувалась у новобудові.
Постановою № 10 від 06 квітня 1978 року створено міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання і професійної орієнтації ля учнів Горінчівської, Монастирецької, Березівської, Н.Бистрянської, Липчанської, Кошелівської, Л.Полянської, Копашнівської СШ за рахунок коштів радгоспів "Більшовик", ім..Борканюка, колгоспів ім.. Мічуріна, "Радянська Україна", АТП-06036, автобази №2, фабрики художніх виробів, райоб’єднання "Сільгосптехніка" та районного споживчого товариства.
Треба зазначити, що Горінчівський був першим серед сільських МНВК у Закарпатті. За невеликий період у області було створено 21 навчальний заклад подібного типу Куратором міжшкільних навчально-виробничих комбінатів було призначено інспектора обласного відділу освіти Децика Романа Андрійовича, завдячуючи якому робота МНВК була ефективною і злагодженою. Трудове навчання і виховання старшокласників із створенням комбінатів набуло нового змісту і стало результативним: випускники шкіл разом з атестатом отримували свідоцтво про робітничу кваліфікацію.Батьківська громадськість вітала таку ініціативу.
Профілями трудового навчання було визначено дослівно "…автосправу, вивчення трактора і с/г машин, слюсарну справу, швейну, торгову та кулінарну справу ".
Вищеназвана Постанова зобов’язувала базові підприємства до 1 вересня 1978 року виділити і встановити необхідне устаткування , оснастити навчальні цехи і кабінети новим устаткуванням та закріпити за МНВК автомобілі і трактори. За рекордно короткі строки ця робота була зроблена і 1 вересня 1978 року перші учні були зараховані до Горінчівського МНВК.
Педагогічний колектив був сформований із вчителів за фахом та виділених підприємствами інженерно-технічних працівників, кваліфікованих майстрів, водіїв, трактористів.
Першим директором Горінчівського МНВК було призначено Манько Вілена Григоровича, Першим заступником директора працював Яким Василь Олександрович. З 1984 року незмінним директором є Кавка Іван Юрійович . За 26 років керівництва Івана Юрійовича комбінат став одним з кращих у області. Свідченням правильного напряму діяльності навчального закладу є атестаційна експертиза 2009 року, за наслідками якої продовжено ліцензію для надання освітніх послуг з професій: водій автотранспортних засобів, тракторист, оператор комп’ютерного набору, швачка, кухар, продавець продовольчих товарів.
За цей час зроблено величезний крок вперед. На цих фото видно яким був МНВК і яким він став.
Профільна школа найповніше реалізує принцип особистісно орієнтованого навчання, що значно розширює можливості учня у виборі власної освітньої траєкторії.
Концепція профільного навчання в старшій школі
ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ
Розвиток творчого потенціалу педколективу на основі особистісно орієнтованого навчання
Адміністрація МНВК
Директор МНВК – Кавка Іван Юрійович
Заступник директора з НВР – Красевська Ольга Василівна
Заступник директора з ВР – Ігнатко Іван Михайлович
Методист з профорієнтаційної роботи – Довгій Оксана Василівна
Інформація про склад педагогічного колективу
Всього педпрацівників – 26. З них:
Вчителів-спеціалістів – 1
Вчителів ІІ кваліфікаційної категорії – 6
Вчителів І кваліфікаційної категорії - 2
Вчителів вищої кваліфікаційної категорії - 6
Вчителів із званням "Вчитель-методист" -2
Майстрів виробничого навчання – 10
Інформація про мережу груп МНВК
Учнів: 458 груп: 20
Інформація про напрямки професійної підготовки
Професія |
Ліцензований обсяг |
водій автотранспортних засобів категорії ВС; водій автотранспортних засобів категорії В; тракторист (ПТН) тракторист (ПР) кухар; швачка; продавець продовольчих товарів; оператор комп’ютерного набору. |
90 50 50 15 20 20 20 60 |